Blog Sayfamız

Vajina estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Vajina Estetiği

Vajina Estetiği

Vajina estetiği günümüzde sık yapılan cerrahi ameliyatlar arasında. Bunların içinde çeşitli ameliyatlar da mevcut. Bunların en başında vajina daraltma geliyor. Ayrıca labioplasti gibi ameliyatlarda sıklıkla yapılan ameliyatlar. Bazen bunların biri bezen de bunların birkaç tanesi bir anda yapılabiliyor. Bunlara kısaca kombine vajen ameliyatları deniyor. Tabi ki burada bu ameliyatları hastanın durumuna ve ihtiyacına göre yapıldığını bilmenizi isterim.

Vajina ameliyatlarını kim yapar ? 

Vajina ameliyatlarını kadın doğum uzmanlarının yanı sıra estetik ve plastik cerrahi uzmanları da sıklıkla yapıyor. Hangisine yaptırmalıyız sorusunu duyar gibiyim:). Ben burada net bir şekilde her iki branş doktorunun da bu ameliyatı yapabildiğini söylerim. Ama burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bu ameliyatı hangi branşında değilde, kimin yaptığı öne çıkmalı. Her cerrah her ameliyatı pratik olarak bilir. Ama herkesin tecrübesi ve yapma sıklığı bir değildir. Bu yüzden bu ameliyatları sıklıkla yapan doktorlar tercih edilmelidir.

Vajina ameliyatları ile hangi sorunlar giderilebilir

Vajina ameliyatı ile daraltma yapılabilir. Bu da vajinasında gevşeme olan hastalar için uygundur. Aynı zamanda vajina içinde sarkmalar yaşayan hastalar içinde labioplasti ameliyatı uygulanabilir. Tamamen ihtiyaca göre yapılan bu ameliyatlar çeşitlendirilebilir. Bunların dışında g noktası büyütme, cinsel hazzı arttırmak için yapılana ameliyatlar da vardır. Kişinin sorunu ne ise, ona göre bir ameliyat planı belirlenir. Ama en sık yapılan ameliyatların başında labioplasti ile vajina daraltma gelmektedir.

Vajina ameliyatları fiyatları

Vajinaya yapılan ameliyatlar kişiden kişiye değişir. Bu yüzden fiyat buna göre çok değişkendir. Belirli bir ameliyatın ortalama fiyatı olsa bile, hatanın vajina durumunda maliyeti etkiler. Ameliyatın hangi hastane de hangi konforda yapılacağı kullanılan anestezi türü gibi etkenler ameliyatın fiyatını değiştirir. Aynı zamanda birden çok yapılan ameliyatlar da fiyat gene değişir. En net bilgi almak için muayene olmanız şarttır. Bunun dışında net bir fiyat bilgisi almak için bize ulaşmanız gerekiyor.

Ameliyat sonrası yaşananlar

Genelde küçük tip ameliyatlar olduğu için ameliyat sonraları genelde ağrısız sızısız ve çok fazla bakım gerektirmez. Yani aynı gün taburcu bile olunur. Bazı durumlarda bir gün süre ile hastane de kalmak da gerekecektir. Ameliyat sonrası ameliyatın tipine göre bazı ilaçlar veya bazı tedaviler gerekebilir. Bunların bazıları hasta tarafından bazıları ise, doktor tarafından yapılır. Ameliyat sonrası mutlaka kontroller olacaktır. Bu kontrollere de gelmeniz ameliyat sonrası sürecin daha konforlu geçmesi için gereklidir.

Bu Makale 245 kez Okundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir