Blog Sayfamız

Vajina estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Vajina  Daraltma Hakkında
Genişlemiş ve esnemiş vajinadaki dokuların alınarak vajina etrafındaki doku ve kasların sıkılaştırılmasıdır. İşlem ortalama 30-45 dk arası sürmektedir. İyileşme süresi kısadır. Vajina Daraltma Operasyonundan sonra hasta bir-iki gün içerisnde günlük yaşantısına dönebilir. Vajina Daraltma ameliyatı sonrasında doktorunuzun gerekli kontrolleri sağladıktan sonra uygun görmesi halinde  ilk cinsel ilişkiye 5-7 hafta içerisinde girilebileceği söylenebilir.

 Vajina Neden Genişler ? Vajinadaki Genişlemenin  Sebebi Nedir ?
Vajinada bulunan dış dudak – iç dudak olarak adlandırlan labiumlar her kadında farklılık gösterebilmektedir. Vajinadaki genişlemenin ya da vajinadaki şekil değişikliklerini nedenini birkaç madde ile sıralayabiliriz

*Çok sayıda doğum yapanlar
*Doğum esnasında zorlananlar
*Cinsel ilişki kaynaklı genişleme
*Doğumsal olarak geniş olan vajinalar

 Vajinadaki Genişleme Nelere Sebep Olur ?
*Cinsel yaşamda  olumsuzlukara neden olabilir
*İlişki sırasında vajinadan ses çıkmasına neden olabilir
*İdrar kaçırmaya neden olabilir

Genişleyen  Vajina İlişki Sırasında Hissedilen Hazzı  Azaltır mı ?
Cinsel ilişkiden uzak durmaya yol açacak boyutlara gelinebilir. Hem erkek hem kadın haz almayabilir.  Vajinadaki  kas gücünün azalması ve bu sebeple penisin tam kavranaması kadında güven eksikliği yaratabilir. Vajinadaki gevşeklik  ilişki sırasında vajinadan ses gelmesi hissi uyandırarak kadında  güven kaybı yaratabilir.

Vajinadaki  Genişleme İdrar Kaçırmaya Yol Açabilir mi ?
Vajinada bulunan bağ dokusundaki  yıpranma  ve kas gücü kaybı idrar kaçırma gibi günlük yaşamı etkileyecek sorunlara yol açabilir. Kadın küçük zorlanmalarda  (hapşırık- spor ) idrarını tutamayabilir.

İlişki Sırasında Vajinadan Ses Geliyor Neden ?
Vajinanın bağ dokusundaki  yıpranma ve gevşeklik vajinada bulunan rahim,idrar kanalı ,rektum gibi organların vajinada tutunamasına neden olabilir. Bu gibi sebeplerden dolayı ilişki sırasında vajinadan ses gelmesi durumuyla karşılaşılabilir. Erkeğin bunu farkedebileceği hissi kadında endişe yaratabilir. Konsantrasyonunu bozabilir.

Vajinadaki Doğum Sonrası Dikiş İzleri Nasıl düzelir ? Vajinada Oluşan Doğum İzlerinin Giderilmesi
Doğum yapan bazı kadınlarda vajinaya uygulanan dikişlerin kötü atılması, bu dikişlerin tutmaması sonucu dikişlerin tekrarlanması, dikiş atılan yerde oluşan enfeksiyon sonucunda vajinada şekil kaybının yaşanması gibi olumsuzluklar görülebilmektedir. Bu olumsuzluklar sonucu vajina dış genital alanda estetik açıdan hoş görünmeyen izler kalabilmektedir. Vajina Daraltma Operansyonunda bahsettiğimiz bu olumsuzlardan kurtulmak mümkündür.


Vajina Daraltma İşleminin Faydaları Nelerdir ?
              

Vajinoplasti yani Vajina Daraltma Operasyonu sonrasında çiftler ilişki esnasında daha fazla haz alır, kadının kendine güveni artar, idrar kaçırma problemi ortadan kalkar, ilişki sırasında vajinadan gelen sesler yok olur.       Doğum sırasında kötü atılan dikiş sonucu vajinadaki şekil bozuklukları düzeltilir.

Bu Makale 179 kez Okundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir